Allerlaatste concert op Belgische bodem van icoon én pionier van de Ethio-Jazz
Wat Fela Kuti was voor afrobeat, Bob Marley voor reggae en The Beatles voor moderne popmuziek, dat is Mulatu Astatke voor Ethio-jazz. Zeg maar gerust: grondlegger en pionier van deze unieke blend van traditionele Ethiopische muziek en (moderne) jazz.
Wie terugblikt op de ronduit indrukwekkende carrière van pianist, organist, vibrafonist, percussionist, componist én arrangeur Mulatu Astatke, kan alleen maar een respectvolle diepe buiging maken voor deze inmiddels 81-jarige muzikant.
Astatke was destijds de eerste Afrikaanse student om af te studeren aan de befaamde Berklee College of Music waarvan de lijst alumni indrukwekkend is. Denk Arooj Aftab, Quincy Jones, Keith Jarrett of Adrianne Lenker (Big Thief). Samenwerken deed hij o.a. met een van de grootste Amerikaanse componisten en jazzlegendes ooit: Duke Ellington. Alsook met landgenoot Hailu Mergia, Kamasi Washington, filmmaker Jim Jarmusch (bij diens film ‘Broken Flowers’) en The Heliocentrics. Zijn songs tot slot werden – al dan niet als eerbetoon - gesampled door o.a. Nas & Damian Marley, Madlib, Gaslamp Killer en Four Tet.
AB: “Mulatu, het was steeds een hele eer jou hier op het podium van AB – in 2012, 2017 en nu voor een laatste keer in 2025 - te mogen ontvangen (hebben). We zullen je verwelkomen met open armen en muzikale liefde!”
Wie in de Mulatu Astatke Apple Essentials wil duiken: veel luisterplezier!
Hier alvast een introductie door Tidal.