Albumrelease van legendarische Belgische artrockband
De Legende in ondertussen waarachtig een legende en vooral een unicum in het Belgische muzieklandschap. De dwarstalige artrockband wijkt al sinds 1990 af van elke trend en mainstream succes. De constante doorheen al hun releases - van Ten Dans uit 1992 tot Eerst de nacht, dan de dag uit 2013 - is hun voorliefde voor bevreemdende en soms absurde teksten, doorleefde performances en scherpe analyses van het lot van een vriendelijke mens in een mensonvriendelijke wereld. Belgisch surrealisme ten top!
Twaalf jaar na hun geweldige laatste release presenteert De Legende dit najaar een nieuw album onder de titel Ieder zijn geluk. Met deze plaat laten de heren horen en zien dat hun drive en scherpte nog immer intact zijn. Titels als Rebelse ratten, Wat een leven, Burn-out, Motorzaag en Alles anders zetten de toon. De band liet zich schaamteloos inspireren door de jaren 80 en enkele helden van toen, zoals The Clash, The Ramones, Suicide en vooral door zichzelf, vóór ze De Legende waren.
Ongrijpbare teksten, oorwurmige melodieën en opwindende klanken. Met songschrijvers en oprichtende leden Geert Corbeels en Elvis Peeters, multi-instrumentalist van het eerste uur Geert Waegeman en drummer/percussionist Geert Mariën stelt De Legende hun nieuwe nummers voor, net als liveklassiekers zoals Maria wil dansen, Hondenlied, Konijn, Ten Dans en Dodenlied. Voor wie tegelijk hersens en benen aan het dansen wil zetten.
Mek'Dr'Dr, bestaande uit de post-punk-donders Sara en Mien maken muziek die je laat stuiteren als een opgevoerde pogo stick. Met slagzinnen scherper dan een geslepen kat en baslijnen die je laten sudderen in een pan met hete ajuinen, brengen ze een elektrificerende chaos die je zou kunnen terugslingeren naar de dolle jaren 70 van Delta 5 of the Slits in een gouden jasje.
Ze rammelen met je trommelvliezen alsof het maracas zijn en maken je warm om op de maat te dansen, zelfs als je niet weet wat de maat is!
Bereid je dus maar voor op het ergste, want de rit van je leven start bij Mek'Dr'Dr - en onthoud goed, je hebt nooit genoeg glitters op je dansschoenen!
Kijk & luister
Artiesten
Voor fans van
Aroma di Amore, Elvis Peeters, Jiskefet,Men 2nd, Peter en Angst, De Mens, De Brassers, Suicide, The Slits