In 2026 viert AB vijftig jaar punk: de allesverwoestende storm die in 1976 losbarstte en muziek, kunst en cultuur voorgoed veranderde.
Dat jaar brachten The Ramones hun debuut uit, verscheen Anarchy in the U.K. van Sex Pistols, lanceerde Sniffin’ Glue het DIY-fanzinetijdperk en vond Malcolm McLaren’s legendarische 100 Club Punk Special plaats (met The Clash, The Damned, Buzzcocks, …). Een jaar eerder had Patti Smith met Horses al de poëtische en rauwe geest van punk doen ontwaken.
Punk was toen al veel meer dan muziek: het was een vuist in de lucht, een creatieve explosie, een wereldwijde onderstroom van verzet en vernieuwing. Het gaf ruimte aan buitenstaanders, definieerde DIY en liet ook in België diepe sporen achter.
Met Punk 50 eert AB het rijke verleden, het bruisende heden en de toekomst van punk. Verwacht expo’s, films, talks, een zinemarkt én een snoeiharde line-up met internationale iconen, Belgische legendes en de nieuwe generatie punkmuzikanten. Punk 50 is een viering van een halve eeuw chaos, vrijheid en onvervalste expressie. Geen museum vol archiefbeelden, maar een moshpit van tegencultuur.
Punk's dead, long live punk!