Een zeldzame avond met een visionair kunstenaar en muzikant
ConcertDit concert wordt in samenwerking met en bij Pilar georganiseerd.
Sinds het einde van de jaren ’70 wijdt Lonnie Holley zijn leven aan improvisatie. Wat begon als een artistieke noodzaak groeide uit tot een indrukwekkend oeuvre dat muziek, beeldende kunst, film, fotografie en performance moeiteloos met elkaar verbindt.
Holley groeide op in Alabama tijdens het Jim Crow-tijdperk en zette een vaak harde levensgeschiedenis om in kunst die zowel persoonlijk als universeel aanvoelt. Zijn werk vertrekt vanuit gevonden objecten en vergeten materialen, die hij transformeert tot krachtige verhalen over herinnering, identiteit, ongelijkheid en veerkracht.
Ook zijn muziek ontstaat volledig in het moment. Elk concert is een unieke, improvisatorische reis waarin soul, spoken word, blues, gospel en experimentele klanken elkaar ontmoeten.
Met albums als Oh Me Oh My werkte hij samen met onder meer Bon Iver, Michael Stipe, Moor Mother en Sharon Van Etten. Zijn meest recente werk bevestigt zijn status als een van de meest eigenzinnige stemmen binnen de hedendaagse Amerikaanse muziek.
Verwacht geen klassiek concert, maar een meeslepende ervaring waarin verleden, heden en toekomst samenvallen. Een zeldzame kans om een compromisloze kunstenaar aan het werk te zien die al decennialang de grenzen tussen kunst en muziek laat vervagen.